عکاسی عروس در هوای بارانی

با توجه به بارش های روز های گذشته تصمیم گرفتم مطلبی درباره عکاسی عروس در هوای بارانی به اشتراک بگذارم، بارش باران در کنار فضای رمانتیکی که ایجاد می کند برای عروسی که در فضای باز برگذار می گردد یا وقتی که عروس و داماد در فضای باز برای عکاسی هستند می تواند روز را تبدیل به یک کابوس نماید اگر که از قبل برای آن تمهیداتی نیاندیشیده باشید. در کنار این موضوع به نظر بعضی از عکاسان  منجمله خود من ، بارش باران در روز عروسی فرصتی کم تکرار برای خلق صحنه هایی فوق العاده است به شرطی که برای این کار آماده باشید.

برای خلق آثاری ماندگار باید نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه به آنها می پردازیم

از کمی خیس شدن نترسید : اگر می خواهید عکسهای خوبی در باران بگیرید در حالی که لباستان خشک بماند بهتر است کلا آن را فراموش کنید، به یاد داشته باشید که لذت این عکاسی همین خیس شدن است و باور کنید اندکی خیس شدن لباس نه تنها آن را خراب نخواهد کرد بلکه خاطره ای زیبا برایتان به جا خواهد گذاشت ، زیر باران برویدو جوری رفتار کنید که گویا قرار است برای پوستر فیلمی از شما عکس گرفته شود.

عکاسی عروس در هوای بارانی

رگبار ها بهترین نوع باران برای عکاسی می باشند : ما در انواع گوناگون شرایط هوایی عکاسی کرده ایم از برف و تگرگ تا طوفان و رگبار و بر این باوریم که رگبار های بهاره بهترین حالت عکاسی را به وجود خواهند آورد هر چند شما فقط چند لحظه زمان برای گرفتن عکس خود در این هوا قبل از خراب شدن کامل تجهیزاتتان
وقت دارید پس بهتر است ابتدا شرایط را مهیا کرده و فقط برای گرفتن عکس مورد نظر خود و عروس و داماد به زیر باران بروید گزینه هایی مانند نور های شهری و باران روی آسفالت گزینه های فوق العاده ای برای عکاسی های زیر باران می باشند اما هرگز برای این نوع عکاسی به محل هایی با ترافیک زیاد ماشین نروید.

عکاسی عروس در هوای بارانی

زمان بندی عکاسی : صبح و یا نزدیک های غروب و یا نور چراغ های خیابان چه در زمان بارش چه بعد از آن زمان های مناسبی برای گرفتن عکس می باشد. مخفی کردن یک فلش در پشت عروس و داماد می تواند با ایجاد نوری دراماتیک و فریز کردن قطرات باران عکسی فوق العاده ایجاد نماید و یا ابرهای بعد از طوفان پشت صحنه ای خارقالعاده ایجاد خواهد کرد.

عکاسی عروس در هوای بارانی

برای باران آماده باشید : به عنوان یک عکاس باید با بررسی شرایط جوی ضمن صحبت با عروس و داماد و مطلع کردن آنها از شرایط ، از آنها بخواهید برای این مورد با همراه داشتن چتر و کفش های اضافه راحت آمادگی داشته باشند همچنین کمی درباره عدم خراب شدن آرایش و لباس در صورت کمی خیس شدن صحبت کنید تا باآمادگی ذهنی با باران روبرو شوند همچنین با همراه داشتن کاورهای باران برای دوربین و بعضی از تجهیزات خود وسایل خود را نیز کامل نمایید.

عکاسی عروس در هوای بارانی

کمی خلاقیت به خرج دهید : از چتر های بزگ برای عکاسی داخل ماشین استفاده کنید و یا از نور ساختمان ها در شب برای ایجاد لوکیشن بهره ببرید و یا برای عکس در باران تا آخر مراسم صبر کنید در پایان مراسم کسی برای کمی خیس شدن اهمیتی قائل نیست

Leave a reply